Firmę cukierniczą w 1957 roku założył Feliks Kachlicki, a od 1986 roku Jan Kachlicki wraz z małżonką Aliną prowadzą firmę samodzielnie, przenosząc ją w 1989 roku do nowego zakładu w centrum miasta.

W trakcie kolejnych lat Cukiernia zdobyła doskonałą markę, rozwijając się w sprawnie zarządzane, silne przedsiębiorstwo działające w oparciu o bogate doświadczenia właściciela, sprawdzone tradycyjne receptury i nowoczesną technologie.

Dzisiejsza Cukiernia to przede wszystkim szeroki asortyment i wysoka jakość oferowanych produktów.

Jan Kachlicki jest znanym i cenionym mistrzem obecnych i przyszłych cukierników. Samemu posiadając dużą wiedzę fachową, skutecznie potrafi ją przekazać adeptom sztuki cukierniczej.

Dowodem tego są sukcesy naszych pracowników Ryszarda Wawrzyniaka i Macieja Pięty. Jako uczniowie, a następnie cukiernicy Rysiu i Maciej kształcili swoje umiejętności manualne na wielu kursach organizowanych w kraju i zagranicą.

Cukiernia Jana i Aliny Kachlickich to silnie działające przedsiębiorstwo, które szczyci się zdobyciem wielu nagród i wyróżnień, w tym między innymi trzykrotnie tytułu "Wielkopolski Kupiec Roku" 2003,2004,2005, nagrody HIT 2002,2003,2004 oraz Certyfikatu Kultury Jakości "Wielkopolska Jakość"

Jan Kachlicki jest członkiem Stowarzyszenia Cukierników, Karmelarzy i Lodziarzy RP oraz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Cukierników. Był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany, w tym między innymi:


- Złotą Odznaką za Przygotowanie Uczniów w Zawodzie:

- Srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego

- Srebrną Odznaką "Mistrza w Rzemiośle Cukierniczym"

- Złotą Odznaką " Za zasługi w Rozwoju Rzemiosła Wielkopolskiego"

- Honorową Odznaką Rzemiosła

- Srebrnym Krzyżem Zasługi

Jan i Alina Kachliccy angażują się w działalność dobroczynną, wspierając między innymi : świetlice socjoterapeutyczne, stowarzyszenia oraz zbiórki na cele społeczne. Potwierdzeniem tej szlachetnej działalności jest Certyfikat Dobroczynności za pomoc przy realizacji programu "Zdążyć z pomocą" , któremu patronuje profesor Zbigniew Religa oraz Dyplom "Przyjazny Organizacją Pozarządowym". Nadto Cukiernia zakwalifikowała się do konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku 2005" organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.